Aktualności

Tutaj znajdziesz informacje o tym, co robimy. Pamiętaj jednak, że cały czas się rozwijamy i tę stronę zaczęliśmy aktualizować dopiero w lipcu. Jeśli chcesz dowiedzieć się co robiliśmy wcześniej, koniecznie odwiedź nasz profil na Facebooku lub Linkedinie. Tam informacje o działaniach publikujemy na bieżąco. :)

Pomocomocni na Facebooku

To nasz najobszerniejszy profil. Zobaczysz na nim jak rozwijaliśmy się od samego początku i dowiesz się o prowadzonych obecnie akcjach.

Pomocomocni na Linkedinie

Tu publikujemy mniej treści i skupiamy się na zaprezentowaniu nieco bardziej oficjalnej strony naszego Stowarzyszenia.

Płomień Braterstwa

14 sierpnia uczestniczyliśmy w inicjatywie Płomień Braterstwa, na Starym Rynku w Chojnicach. W ten sposób w wielu miastach Polski okazano wsparcie dla obywateli Ukrainy m.in, poprzez symboliczne odśpiewanie hymnów i i uczczenie minutą ciszy ofiar wojny. 

Wizyta w Stajni

Ta wesoła ferajna to rodzice z dziećmi i opiekunowie z naszej Świetlicy Parasolka. Dzięki zespołowi Dolina Muminków Stajnia Tarant dzieciaki i dorośli mieli niesamowitą przyjemność spróbować jazdy konnej, zrobić giga bańki mydlane, a spotkanie zwieńczyło wspólne ognisko.

Dni Chojnic, spotkanie z delegacją z Emsdetten

Przy okazji Dni Chojnic mieliśmy przyjemność ugościć w naszej świetlicy Parasolka delegację z miasta partnerskiego Emsdetten. Był czas na występy naszych podopiecznych, przekazanie symbolicznych prezentów, czy poczęstunek złożony z ukraińskich specjałów. Przygotowaliśmy też krótką wideo relację z tego wydarzenia, dzięki której zobaczysz, jak
wyglądają u nas takie spotkania.

Transport kolejnych darów

Wraz z naszym koordynatorem zbiórek Szymonem, załadowaliśmy kolejnego busa, który pojechał do Lwowa, do naszego magazynu. Przewozimy w nim napoje, jedzenie i ogromne siatki maskujące, które są tam teraz niezwykle potrzebne.
Nie obyło się też bez prezentu dla Domu Dziecka - prosto do maluchów jedzie stół do tenisa stołowego.  Z Lwowa transport trafi do Łucka, skąd pochodzi nasz kierowca, Piotr. Warto podkreślić, że Piotr, przyjechał do nas z Ukrainy specjalnie po odbiór naszego załadunku z pomocą humanitarną. 
Wszystkie dary po dotarciu do Łucka zostaną rozdysponowane dla osób potrzebujących.

Wideo-relacja z wyjazdu do Ukrainy

Zobaczcie, jak wiele darów udało nam się zebrać, posegregować i przewieźć. Okiem kamery zajrzycie do odwiedzonych przez nas miejsc - w tym Domów Dziecka - a na koniec wysłuchajcie kilku słów od naszych dzielnych superpomagaczy!

Ukraina, czerwiec 2022

Po raz kolejny byliśmy w Ukrainie aby odwiedzić podopiecznych domów dziecka, wręczyć im małe podarki i spędzić z nimi trochę czasu. Nawet nie wiecie jaką frajdę sprawia nam wywoływanie uśmiechu na tych twarzyczkach! 

Współpraca z Kancelarią

Sporo się u nas dzieje! Wydarzenia dla dzieci, dalsze zbiórki, akcje specjalne... To wszystko codziennie napędza nas do działania i sprawia, że czujemy wielką radość z tego, co robimy! Przy tym wszystkim jednak pamiętamy również o sprawach organizacyjnych, związanych z funkcjonowaniem takiego stowarzyszenia jak nasze, dlatego bardzo miło nam poinformować, że podjęliśmy współpracę z Kancelarią Radców Prawnych Piotrowski Rolbiecka.

Mamy nawet fotopamiątkę z naszego spotkania!  Na zdjęciu od lewej: przedstawiciele zarządu naszego stowarzyszenia, tj. Szymon Piotrowski i Liliia Kapushchulu oraz reprezentacja kancelarii, w składzie mec. Agnieszka Rolbiecka i mec. Jakub Piotrowski. Dziękujemy!

Niespodzianka w ukraińskim szpitalu

Częścią naszego stowarzyszenia jest też prężnie działający oddział w Ukrainie.  09.06.2022 specjalni wysłannicy z ramienia naszej wschodniej ekipy, ruszyli zrobić urodzinową niespodziankę dla poszkodowanego na wojnie Siergieja. To młody chłopak, który wczoraj w przeszedł operację kręgosłupa. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. W niedalekim czasie będzie musiał jeszcze raz położyć się na operacyjnym stole i nawet trudno nam wyobrazić sobie co musi teraz myśleć o swojej przyszłości... Nasza niezawodna ekipa postanowiła więc wpaść w odwiedziny do szpitala i dodać mu otuchy - zwłaszcza, że to dzień jego urodzin. Przesyłamy, od całej ekipy Pomocomocnych, życzenia szybkiego powrotu do zdrowia!  A jeśli chcesz zobaczyć krótki materiał wideo z tego wydarzenia, przejdź na nasz profil na Facebooku!

Festyn dla dzieci

Nasi podopieczni przeżyli dziś kolejny piękny dzień pełen zabaw i radości.  Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnicach zorganizował dzieciom ze świetlicy Parasolka prawdziwą moc atrakcji! Było malowanie buziek, pokaz treserów i opiekunów psów policyjnych, wizyta Straży Pożarnej i specjalna fontanna dla ochłody, bańki mydlane, malowanie kredą, tańce, śpiewy i mnóóóstwo uśmiechu!
Jesteśmy ogromnie wzruszeni tym, że dzieci uczęszczające do Parasolki mogły wziąć udział w tak pięknym, przygotowanym specjalnie dla nich wydarzeniu. Ekipa Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach to ludzie o przeogromnych, pełnych ciepła sercach, którzy dziś, pozwolili naszym dzieciakom zobaczyć piękną, kolorową i pełną radości rzeczywistość. Takie wydarzenia zostają w pamięci na zawsze.
Z całych naszych serc - DZIĘKUJEMY!
 
  • Malowanie buziek
  • Wata cukrowa!!!
  • Zabawy na świeżym powietrzu
  • Wspólne tańce
  • Odwiedziny straży pożarnej
  • Zabawa z fontanną
  • Wspólny posiłek

Dzień Dziecka

Nawet deszcz nie był w stanie pokrzyżować naszych planów! Najpierw załoga Parasolki miała swoje występy w Fosie Miejskiej w Chojnicach. Później mieliśmy okazję zaprezentować się raz jeszcze w Galerii Brama Pomorza. Nasi podopieczni śpiewali, tańczyli i bawili się wprost doskonale.
Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci.!