Aktualności

Tutaj znajdziesz informacje o tym, co robimy. Pamiętaj jednak, że cały czas się rozwijamy i tę stronę zaczęliśmy aktualizować dopiero w lipcu. Jeśli chcesz dowiedzieć się co robiliśmy wcześniej, koniecznie odwiedź nasz profil na Facebooku lub Linkedinie. Tam informacje o działaniach publikujemy na bieżąco. :)

Pomocomocni na Facebooku

To nasz najobszerniejszy profil. Zobaczysz na nim jak rozwijaliśmy się od samego początku i dowiesz się o prowadzonych obecnie akcjach.

Pomocomocni na Linkedinie

Tu publikujemy mniej treści i skupiamy się na zaprezentowaniu nieco bardziej oficjalnej strony naszego Stowarzyszenia.

Idealny przysmak nie istn...

Oj istnieje! Chyba każde dziecko lubi lody, a podopieczni Parasolki dzięki Bankowi Żywności mogli zajadać się pysznościami w przerwie pomiędzy zabawami. Dziękujemy!

Inicjatywa Społeczna 2022

Pomocomocni wyróżnieni w regionie!

Oferując całą pomoc, działaliśmy bezinteresownie i instynktownie. Jesteśmy po prostu ludźmi, którym nie jest obojętny los innych. Nie oczekiwaliśmy żadnych nagród ani nie spodziewaliśmy się tak pięknego wyróżnienia!


Mikołajkowe wideo

A co Wy na to, żeby pozostając w tej grudniowej, świątecznej atmosferze, zobaczyć wideorelację z Mikołajek w Parasolce? Tomasz Włoch, członek naszego stowarzyszenia, błyskawicznie stworzył dla nas wszystkich piękną pamiątkę z tego dnia. Z resztą... Zobaczcie sami!

6 grudnia w Parasolce!

Nasi podopieczni mieli dzisiaj okazję spotkać się z Mikołajem i spędzić czas w świątecznej, radosnej atmosferze. Dzieci zaprezentowały swój program artystyczny, a potem, z radością odebrały upominki od ich gościa w czerwonym kubraczku. Co takiego otrzymali? Dzięki Pani prof. Lubow Żwanko oraz Panu Marcinowi Łukaszowi Lutomierskiemu z UMK w Toruniu, nasi milusińscy mają teraz po egzemplarzu przepięknego, dwujęzycznego wydania "Bajek i powiastek dla dzieci", prosto z Wydawnictwo Naukowe UMK. Jesteśmy przekonani, że dziś do poduszki usłyszą bajkę z nowej książki. 

Porządkomocni, edycja świąteczna

Dziś Mikołajki, a Święta zbliżają się wielkimi krokami. Za oknami pojawił się śnieg, miasta są już pełne ozdób, restauracje publikują swoje oferty świątecznego cateringu,  ale zanim wszyscy będziemy mogli zasiąść przy wigilijnych stołach trzeba jeszcze wysprzątać własne 4 kąty. 
Jak przystało na Pomocomocnych, przychodzimy więc z pomocą. W zamian za wsparcie finansowe naszego Stowarzyszenia zajmiemy się przedświątecznymi porządkami zarówno w domach, jak i firmach. Jeśli chcesz skorzystać z naszej usługi, zadzwoń do naszej koordynatorki Lilii pod numer 573 741 038.
P.S. Pamiętaj, że Stowarzyszenie Pomocomocni to organizacja pozarządowa. Nasze funkcjonowanie jest możliwe dzięki grantom i wpłatom od darczyńców, za które z całych naszych serduszek mocno dziękujemy.

Ostatni dzień warsztatów

30 listopada mieliśmy przyjemność wziąć udział w ostatnich warsztatach kulinarnych współorganizowanych ze Stowarzyszeniem Bank Żywności w Chojnicach. Pod czujnym okiem Pani Kingi Chmary, dietetyczki i nauczycielki przedmiotów zawodowych na kierunkach związanych z gastronomią, przygotowywaliśmy przepyszną pieczeń rzymską. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy, ale z pewnością pamięć o przepysznych potrawach przyrządzonych podczas zajęć zostanie z naszymi kursantami na zawsze!

RoomX - Wspólny dom

Dziś miała miejsce bardzo ważna dla nas premiera... Światło dzienne ujrzał teledysk RoomX, w którym mieliśmy przyjemność wystąpić, a zarazem go współtworzyć. Jesteśmy ciekawi, czy kogoś z nas rozpoznacie, a także jak podoba Wam się efekt końcowy. Nam ta produkcja bardzo przypadła do gustu!

Meldunek z magazynu

Pamiętacie naszą ostatnią zbiórkę do Ukrainy, na którą przynosiliście m.in. ciepłe kurtki i koce? Spieszymy z informacją, że paczuchy dotarły już do naszego magazynu za wschodnią granicą! Teraz będą dystrybuowane do potrzebujących na terenie całej Ukrainy.
Serce rośnie patrząc, jak wiele moŻemy dać innym poprzez takie gesty. Raz jeszcze pięknie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nasza zbiórkę. Pamiętajcie, dobro wraca. Śmiemy twierdzić, że ze zdwojoną siłą! 

Przeprowadzka

W nadchodzących dniach czeka nas zmiana... Parasolka się przeprowadza! O szczegółach będziemy jeszcze informować, ale już teraz chcemy uchylić rąbka tajemnicy i pokazać nasze nowe miejsce!

Relacja z ostatniej zbiórki

Każda akcja, którą przeprowadzamy jest dla nas ważna i w każdą wkładamy mnóstwo energii i uczuć. Staramy się zaangażować jak najwięcej ludzi o wielkich sercach aby wspólnymi siłami pomóc tym, którzy tego potrzebują, najlepiej jak tylko potrafimy. Tym razem jednak efekty zbiórki PRZEROSŁY NASZE OCZEKIWANIA!  Ogromnie dziękujemy wszystkim nauczycielom i innym przedstawicielom szkół oraz rodzicom ich uczniów za tak duży wkład w rozwój i pielęgnowanie wartości wśród dzieci. Wszystkie szkoły zasługują na ogromne podziękowania, ale jedną z nich chcielibyśmy wyróżnić w sposób szczególny. To Szkoła Podstawowa nr 7 imienia Jana Karnowskiego w Chojnicach, która zebrała wprost gigantyczną ilość darów. Jesteśmy pełni podziwu i po stokroć dziękujemy, zarówno Wam, jak i wszystkim innym szkołom, które tak licznie wsparły naszą zbiórkę.
A na naszym Facebooku czeka wideorelacja: https://www.facebook.com/watch/?v=861579811658340

Bank Żywności

Choć często realizujemy zbiórki darów, które wysyłamy do Ukrainy, to większość naszych działań skupiamy w zasięgu lokalnym.
Dziś, po raz kolejny, we współpracy z chojnickim Bankiem Żywności, mogliśmy wesprzeć potrzebujących poprzez wydawanie im jedzenia. Dzięki takim akcjom czujemy, że możemy pomóc większej liczbie osób, które potrzebują naszej pomocy na miejscu.

Zbiórka kurtek i koców!

Organizujemy specjalną zimową zbiórkę dla dzieci z Domu Dziecka. Potrzebne są koce, śpiwory oraz ciepłe kurtki (nie tylko dla maluchów, ale również dla nastolatków). Jeśli macie je w domach w dobrym stanie i możecie podzielić się nimi z potrzebującymi sąsiadami w Ukrainie, to poprosimy o przynoszenie darów do: szkół podstawowych na terenie miasta i gminy Chojnice, świetlicy Parasolka (stary szpital), sklepu Cooltura w galerii Brama Pomorza lub do pana parkingowego w Starym Spichlerzu (ul. Młyńska).

Z góry dziękujemy!

Halloween party 

Ale było świętowanie! Specjalne dekoracje, ciekawe przebrania, długie godziny zabaw i tańców i niepowtarzalna atmosfera - tak właśnie wyglądała halloweenowa impreza w świetlicy Parasolka. Uśmiechów na twarzach, nawet tych strrrrraszliwie pomalowanych, nie brakowało, a nasi podopieczni już nie mogą się doczekać kolejnej edycji za rok. 

Samodzielność!

Do Parasolki co jakiś czas trafiają smakołyki, które nasi podopieczni otrzymują m.in. z Banku Żywności w Chojnicach. Rzecz jasna wywołują one ogromną radość u dzieciaków i z całych naszych zielonych serduszek bardzo dziękujemy za wszystkie podarki... 
A przy okazji pokazujemy Wam jak fajnie nasi podopieczni bawią się przygotowując deserek podczas warsztatów kulinarnych. Nie ma to jak satysfakcja z samodzielnie wykonanych posiłków! 

Porządkomocni

Chcemy zaoferować coś w zamian za wsparcie finansowe dla naszego Stowarzyszenia. Startujemy więc z usługą sprzątania w mieszkaniach, domach, czy firmach. Przygotowaliśmy kilka pakietów, z których mogą skorzystać zarówno rodziny, jak i przedsiębiorstwa, w których potrzebna jest pomoc w zakresie porządkowania. Decydując się na usługi Porządkomocnych wspieracie nasze Stowarzyszenie, zapewniając środki na opiekę dla dzieci uczęszczających do Parasolki oraz możecie dać pracę paniom, które przybyły do nas z Ukrainy. Sprawnie, czyściutko, a do tego w dobrej intencji, czy to nie brzmi dobrze?  Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami, albo chcecie już umówić się na konkretny termin, dzwońcie pod numer 573 741 038.
P.S. Pamiętajcie, że Stowarzyszenie Pomocomocni to organizacja pozarządowa. Nasze funkcjonowanie jest możliwe dzięki grantom i wpłatom od darczyńców, za które z całych naszych serduszek mocno dziękujemy.

Dzień Jesieni

Atrakcji w naszej Parasolce na pewno nie brakuje! Tańce, śpiewy, długie zabawy... Każda okazja jest dobra, żeby na wesoło spędzić czas z naszymi podopiecznymi!

Transport pomocy

Niedawno zapakowaliśmy kolejne Pomocomocne pakunki, które już niedługo dotrą do naszego magazynu we Lwowie, a stamtąd dalej, do różnych części Ukrainy. Pamiętajmy, że wojna trwa nadal i pomoc dalej jest tak samo potrzebna. Jeśli chcesz dołączyć się do naszych działań - daj znać, na pewno uda nam się razem zrobić coś dobrego dla potrzebujących!

Słodka niespodzianka

Wcześniej informowaliśmy o rozpoczęciu współpracy z Kancelaria Radców Prawnych Piotrowski Rolbiecka. Poza wsparciem prawnym i księgowym, za które serdecznie dziękujemy, spotykają nas również niespodzianki... Reprezentujące Kancelarię Pani mec. Agnieszka Rolbiecka i Pani Małgorzata Fedde zawitały do Parasolki dostarczając nam artykuły biurowe i - ku uciesze dzieciaków - słodycze dla naszych podopiecznych.
Nie ma to jak Przyjaciele, dziękujemy!

Płomień Braterstwa

14 sierpnia uczestniczyliśmy w inicjatywie Płomień Braterstwa, na Starym Rynku w Chojnicach. W ten sposób w wielu miastach Polski okazano wsparcie dla obywateli Ukrainy m.in, poprzez symboliczne odśpiewanie hymnów i i uczczenie minutą ciszy ofiar wojny. 

Wizyta w Stajni

Ta wesoła ferajna to rodzice z dziećmi i opiekunowie z naszej Świetlicy Parasolka. Dzięki zespołowi Dolina Muminków Stajnia Tarant dzieciaki i dorośli mieli niesamowitą przyjemność spróbować jazdy konnej, zrobić giga bańki mydlane, a spotkanie zwieńczyło wspólne ognisko.

Dni Chojnic, spotkanie z delegacją z Emsdetten

Przy okazji Dni Chojnic mieliśmy przyjemność ugościć w naszej świetlicy Parasolka delegację z miasta partnerskiego Emsdetten. Był czas na występy naszych podopiecznych, przekazanie symbolicznych prezentów, czy poczęstunek złożony z ukraińskich specjałów. Przygotowaliśmy też krótką wideo relację z tego wydarzenia, dzięki której zobaczysz, jak
wyglądają u nas takie spotkania.

Transport kolejnych darów

Wraz z naszym koordynatorem zbiórek Szymonem, załadowaliśmy kolejnego busa, który pojechał do Lwowa, do naszego magazynu. Przewozimy w nim napoje, jedzenie i ogromne siatki maskujące, które są tam teraz niezwykle potrzebne.
Nie obyło się też bez prezentu dla Domu Dziecka - prosto do maluchów jedzie stół do tenisa stołowego.  Z Lwowa transport trafi do Łucka, skąd pochodzi nasz kierowca, Piotr. Warto podkreślić, że Piotr, przyjechał do nas z Ukrainy specjalnie po odbiór naszego załadunku z pomocą humanitarną. 
Wszystkie dary po dotarciu do Łucka zostaną rozdysponowane dla osób potrzebujących.

Wideo-relacja z wyjazdu do Ukrainy

Zobaczcie, jak wiele darów udało nam się zebrać, posegregować i przewieźć. Okiem kamery zajrzycie do odwiedzonych przez nas miejsc - w tym Domów Dziecka - a na koniec wysłuchajcie kilku słów od naszych dzielnych superpomagaczy!

Ukraina, czerwiec 2022

Po raz kolejny byliśmy w Ukrainie aby odwiedzić podopiecznych domów dziecka, wręczyć im małe podarki i spędzić z nimi trochę czasu. Nawet nie wiecie jaką frajdę sprawia nam wywoływanie uśmiechu na tych twarzyczkach! 

Współpraca z Kancelarią

Sporo się u nas dzieje! Wydarzenia dla dzieci, dalsze zbiórki, akcje specjalne... To wszystko codziennie napędza nas do działania i sprawia, że czujemy wielką radość z tego, co robimy! Przy tym wszystkim jednak pamiętamy również o sprawach organizacyjnych, związanych z funkcjonowaniem takiego stowarzyszenia jak nasze, dlatego bardzo miło nam poinformować, że podjęliśmy współpracę z Kancelarią Radców Prawnych Piotrowski Rolbiecka.

Mamy nawet fotopamiątkę z naszego spotkania!  Na zdjęciu od lewej: przedstawiciele zarządu naszego stowarzyszenia, tj. Szymon Piotrowski i Liliia Kapushchulu oraz reprezentacja kancelarii, w składzie mec. Agnieszka Rolbiecka i mec. Jakub Piotrowski. Dziękujemy!

Niespodzianka w ukraińskim szpitalu

Częścią naszego stowarzyszenia jest też prężnie działający oddział w Ukrainie.  09.06.2022 specjalni wysłannicy z ramienia naszej wschodniej ekipy, ruszyli zrobić urodzinową niespodziankę dla poszkodowanego na wojnie Siergieja. To młody chłopak, który wczoraj w przeszedł operację kręgosłupa. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. W niedalekim czasie będzie musiał jeszcze raz położyć się na operacyjnym stole i nawet trudno nam wyobrazić sobie co musi teraz myśleć o swojej przyszłości... Nasza niezawodna ekipa postanowiła więc wpaść w odwiedziny do szpitala i dodać mu otuchy - zwłaszcza, że to dzień jego urodzin. Przesyłamy, od całej ekipy Pomocomocnych, życzenia szybkiego powrotu do zdrowia!  A jeśli chcesz zobaczyć krótki materiał wideo z tego wydarzenia, przejdź na nasz profil na Facebooku!

Festyn dla dzieci

Nasi podopieczni przeżyli dziś kolejny piękny dzień pełen zabaw i radości.  Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnicach zorganizował dzieciom ze świetlicy Parasolka prawdziwą moc atrakcji! Było malowanie buziek, pokaz treserów i opiekunów psów policyjnych, wizyta Straży Pożarnej i specjalna fontanna dla ochłody, bańki mydlane, malowanie kredą, tańce, śpiewy i mnóóóstwo uśmiechu!
Jesteśmy ogromnie wzruszeni tym, że dzieci uczęszczające do Parasolki mogły wziąć udział w tak pięknym, przygotowanym specjalnie dla nich wydarzeniu. Ekipa Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach to ludzie o przeogromnych, pełnych ciepła sercach, którzy dziś, pozwolili naszym dzieciakom zobaczyć piękną, kolorową i pełną radości rzeczywistość. Takie wydarzenia zostają w pamięci na zawsze.
Z całych naszych serc - DZIĘKUJEMY!
 
  • Malowanie buziek
  • Wata cukrowa!!!
  • Zabawy na świeżym powietrzu
  • Wspólne tańce
  • Odwiedziny straży pożarnej
  • Zabawa z fontanną
  • Wspólny posiłek

Dzień Dziecka

Nawet deszcz nie był w stanie pokrzyżować naszych planów! Najpierw załoga Parasolki miała swoje występy w Fosie Miejskiej w Chojnicach. Później mieliśmy okazję zaprezentować się raz jeszcze w Galerii Brama Pomorza. Nasi podopieczni śpiewali, tańczyli i bawili się wprost doskonale.
Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci.!